האקדמיה לזכויות

"מרקמן את טומשין" משרד עורכי דין

וועדות רפואיות במוסד לביטוח לאומי

ישראלים המבקשים למצות את זכויותיהם ולקבל קצבאות במסגרת ביטוח לאומי,  יצטרכו לעבור וועדה רפואית במטרה לממש את זכאותם. עם זאת, רבים מתוכם חשים שהם נכנסים ל-"מבוך בירוקרטי" כי אין להם מושג כיצד להיערך לכך ואיך הם אמורים לפעול כדי להצליח לממש את זכויותיהם. במאמר זה תלמדו: מתי מגיעים לוועדה רפואית של ביטוח לאומי, מהי סמכותה של וועדה כזו ומדוע חשוב לפנות ולהתנהל מול עורך דין לביטוח לאומי לפני שניגשים אליה.

ככלל, אנשים שמגיעים לוועדות רפואיות מטעם ביטוח לאומי, עושים זאת במטרה לממש זכאויות במקרים רבים ומגוונים: קבלת פיצוי בגין פגיעה בעבודה (דמי פגיעה במקרה של תאונות עבודה), קבלת קצבת שירותים מיוחדים (קצבה לגברים ונשים עד גיל פרישה אשר זקוקים לסיוע בפעולות היום יום), בדיקת זכאות עבור קצבת נכות כללית (קצבה חודשית שמשולמת למי שעקב נכות גופנית, שכלית או נפשית, הכושר שלהם להשתכר נפגע או צומצם ב-50% לפחות), קבלת קצבה לנפגעי פעולות איבה ועוד.

במהלך הוועדה, רופא אחד או שניים בוחנים את הליקויים הרפואיים אשר עליהם מלינים התובע/ת ובהתאם למידת חומרתם – קובעים אחוזי נכות אשר עשויים לזכות בקבלת קצבה

בחנו את זכאותכם למימוש זכויות- מלאו את השאלון הקצר

זהירות: לא ניגשים לוועדה רפואית לפני שמתייעצים עם עורך דין לביטוח לאומי

 

להחלטות המתקבלות בוועדה רפואית ישנן השלכות ישירות (וכבדות!) על יכולתנו להתמודד עם ליקויים בריאותיים. על כן, חשוב מאוד שניערך אליה ברצינות ויש רק דרך אחת בה נוכל לעשות זאת ביעילות: להתנהל מול עורך דין לביטוח לאומי.

מדוע כדאי לנו לעשות זאת?

ראשית, עורך דין לביטוח לאומי יסייע לנו לארגן באופן יסודי את כל החומרים הפורסים את רשימת הליקויים שלנו: סיכום מחלות וטיפולים, אישורי אשפוז, צילומי רנטגן, חווות דעת רפואיות ועוד כך שנוכל להציג אותם "על מגש של כסף" בפניה של הוועדה הרפואית.

שנית, הוא ישמש כ-"מצפן" שיעזור לנו לנווט בין נבכי הבירוקרטיה ולהגיש תביעה מסודרת לידי ביטוח לאומי.

שלישית, עורך דין לביטוח לאומי יעניק לנו ליווי וייעוץ משפטי – לרבות ייצוג בוועדה רפואית ויוכל לשמש לנו כ-פה המקצועי שיידע להנגיש את מכלול הבעיות שלנו בפניה של הוועדה הרפואית.

רביעית, הוא ידאג לעמוד לצידנו גם אם לא מימשנו את זכאותנו וימשיך ללוות אותנו בהגשת ערער – עד שנמצה את הזכויות שלנו.

לבחינת זכאות ללא התחייבות השארו פרטים

נגן וידאו

כל אדם שהוכר כנכה במוסד לביטוח לאומי זכאי, בכל חצי שנה לדרוש מוועדה הרפואית לבחון מחדש את מצבו ובמידת הצורך התאמת נכות – צפו בסרטון הקצר ובחנו זכאותכם להגשת תביעה להחמרה.

לבדיקת זכאות ללא התחייבות השארו פרטים

האקדמיה לזכויות מבית מרקמן את טומשין

בלה בלה  בלה אנחנו

הכי טובים בפער

למלא טקסט